Повече от 200 души избягаха от единствения строго охраняван либерийски затвор днес, след като нападнаха надзирателите с камъни, пръчки и бутилки и събориха портала.
До момента са заловени над 30 души от избягалите. Издирването на останалите продължава. В затвора “Саут Бийч” има над 900 души, излежаващи присъди за престъпления от дребни кражби до убийства. Бунтът им бе подхранен и от епидемията от туберкулоза в претъпкания затвор. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.