Над 400 загинали в руската армия тази година

https://blitz.bg/svyat/nad-400-zaginali-v-ruskata-armiya-tazi-godina_news28177.html Blitz.bg

В армията на Русия за 11-те месеца на 2008 г. при произшествия и престъпления са загинали 427 военнослужещи, съобщи Интерфакс, като се позова на пресслужбата на Министерството на отбраната на Русия.

Данните на руското военно ведомство сочат, че през ноември общият брой военнослужещи, загинали при престъпления и инциденти при изпълнение на воинските задължения е 34 души. През септември по официални данни престъпленията и инцидентите в руската армия са станали причина за смъртта на 44 военнослужещи, а през август - на 45 души. По информация на министерството на отбраната основната причина за смърт на военнослужещи остава самоубийството. През ноември 15 военнослужещи се са самоубили /215 от началото на годината/. Шестима души са загинали при нещастни случаи /112/, четирима са били убити по непредпазливост /23/, трима в резултат на неуставни взаимоотношения /17/, трима поради нарушаване правилата за движение по пътищата /46/, трима поради нарушаване на правилата за боравене с оръжие /14/. По данни на министерството през януари-ноември в армията са регистрирани 15 390 престъпления и инцидента. През миналата година в руската армия са загинали 442 военнослужещи, 224 от които са извършили самоубийство. Newsru обаче отбелязва, че според психиатри до смърт води едва всеки 20-и опит за самоубийство. Това означава, че всяка година в руската армия се извършват по 5 000 опита за самоубийство. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай