Над 800 хил. души в североизточната част на САЩ продължават да са без ток, след като ледена буря връхлетя региона, съобщиха представители на местните власти, цитирани от телевизия "Си Ен Ен".
Президентът на САЩ Джордж Буш разпореди отпускането на федерална помощ за бедстващите региони, като в щатите Ню Хемпшир и Масачузетс е обявено извънредно положение. Част от засегнатите от бедствието хора са били приютени в лагери на Червения кръст. “Проблемът е, че по пътищата има толкова много отломки след бурята, че екипите ни не могат да достигнат до всички засегнати райони”, коментира Питър Джадж от Федералната агенция за извънредни ситуации. В щата Мейн електрозахранването няма да може да бъде възстановено още поне два дни. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.