Намалява консумацията на шампанско заради кризата

https://blitz.bg/svyat/namalyava-konsumaciyata-na-shampansko-zaradi-krizata_news26566.html Blitz.bg

Потреблението на шампанско по целия свят е намаляло, съобщава френският професионален комитет на шампанските вина /CIVC/.

До октомври месец тази година обемът на доставки на шампанско, изчисляван в количество бутилки, е намалял с 4,9%. В предните 20 години консумацията на шампанско растеше с по над 2% годишно, като през 2007 г. дори бе поставен абсолютен рекорд с продажби от 338,7 милиона бутилки. Франция продава половината от тези количества. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай