Напрежението в САЩ ескалира, протестиращи подпалиха... ВИДЕО

Според информацията от правоохранителните органи, демонстрантите са хвърлили „опасни снаряди” срещу полицаите

https://blitz.bg/svyat/naprezhenieto-v-sasht-eskalira-protestirashti-podpaliha-video_news760250.html Blitz.bg
Протестиращи в Оукланд са подпалили сградата на съда в града, разбили са прозорците на полицейския участък и са нападнали полицейски служители.

„Подстрекатели от тълпата подпалиха сградата на съда в окръг Аламеда. Моля, избягвайте този район”, написа полицията в Оукланд на страницата си в Туитър.


Според информацията от правоохранителните органи, демонстрантите са хвърлили „опасни снаряди” срещу полицаите, разбили са прозорците на полицейския участък и са рисували графити по стените на сградата.


Няколко от протестиращите се опитали да премахнат поставените от полицията заграждения.



По информация на местната телевизия KRON, в протестите участват около 600 човека. За момента няма информация за извършени арести.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай