НАСА праща специална сонда към Слънцето, за да изследва тайните му
Тя е с размерите на малък автомобил и ще отнесе със себе си 4 инструмента
Американската космическа агенция НАСА изстрелва утре от Флорида специалната сонда "Паркър", която трябва да изследва слънчевата атмосфера и да разкрие загадките на слънцето. Сондата е с размерите на малък автомобил и ще отнесе със себе си 4 инструмента, всеки от които е съставен от няколко апарата, предоставени от учени от различни страни, съобщава Франс Прес.
Магнитометърът FIELDS ще изследва магнитното и електричното полета, за да се опита да отговори на въпроса "Какво затопля слънчевата корона, поясни Тиери Дюдок от Френския център за научни изследвания. Слънчевата корона - най-външната част от слънчевата атмосфера, се простира на милиони километри от светилото, а температурата й надхвърля 1 милион градуса Целзий, докато температурата на повърхността на Слънцето достига "едва" 6000 градуса Целзий. Става въпрос за несъответствие с природните закони, които гласят, че с отдалечаването от източника на топлина температурите спадат. Възможно е екстремните температури да се дължат на влиянието на електромагнитни полета.
Инструментът SWEAP (Solar Wind Electrons Alphas and Protons Investigation) ще има за цел да разкрие загадка, свързана със слънчевия вятър, непрестанния поток йонизирани частици, които се движат със скорост 500 км/сек. Като наблюдават йоните и електроните в слънчевата атмосфера, учените се надяват да определят температурата и плътността на този поток. Това ще ни помогне да предскажем по-добре кога слънчеви бури ще връхлетят Земята, заяви Джъстин Каспър от Мичиганския университет.
Инструментът ISIS (Integrated Science Investigation of the Sun) ще се концентрира върху тежките йони, най-високоенергийните частици. Те се движат към Земята с феноменална скорост, близка до тази на светлината. Те могат да достигнат Земята за между 30 и 60 минути. В деня, когато ще искаме да поемем към Марс, ще трябва да можем да предскажем въпросните изригвания на частици, защото те могат да имат смъртоносен ефект, отбеляза Дюдок.
Камерата WISPR (Wide-Field Imager for Solar Probe Plus), която е с размери на кутия за обувки, ще изследва Слънцето. Астрофизиците се надяват да заснемат изригвания на коронарна маса (изхвърлени с голяма скорост йонизирани частици). Досега камера не е снимала Слънцето от толкова близко разстояние - 6 милиона км при най-близките прелитания, като се има предвид, че разстоянието между Земята и светилото е от порядъка на 150 милиона км.
Сондата "Паркър" ще осъществи първото посещение на звезда от страна на човечеството. Имаме представа какво ще открием, но най-важните резултати могат да дойдат от съвсем неочаквани наблюдения, заяви Марк Уайдънблек от Лабораторията за реактивни двигатели в САЩ. Автоматичният космически апарат ще се доближи до звездата повече от всички досегашни мисии - на 6 милиона км от повърхността на нашата звезда. За сравнение, Земята е на около 149 милиона км от Слънцето, а най-близката до нашата звезда планета - Меркурий се намира на 57.9 милиона километра от Слънцето. За защита от високата температура, сондата ще бъде обвита със специално композитно покритие с дебелина 11,43 см.
Последвайте ни
ЗА ЕДНИ МИЛЯРДИ ЛУНАТА Я ОПОЗНАХА В ДЕТАЙЛИ, ВИДЯХМЕ ВЕЧЕ КАК НИ ЛЪГАХ, НЕ ИМ ВЯРВАМ И ЗА МАРС , А сега със слунцето какво став-ето какво- взимат се милярди за една ракета , изстрелва се ракетата и после...АМИ ТЯ ИЗГОРЕ В СЛЪНЦЕТО. И ВСИЧКИ ВИКАТА- ЕЙ ЧЕ ЯКИ УЧЕНИ СА ТИА ОТ НАСА ! А МИЛЯРДИТЕ ВСИЧКИТЕ ЗА РАКЕТАТА ЛИ ОТИДОХА? -ДААА- ЕТО ГИ КВИТАНЦИИТЕ. НО ВСИЧКО ИЗГОРЕ ! СОСОРИ !
Те просто искат почувстват пак влагалището на майка си и оная работа на баща си. Как са били създадени от оная им работа, но не знаят защо са тук. И затова дирят майка си и баща си по Космоса. Пари нямат, затова ние спонсорираме тяхното невежество. Има и такива, които не харчат чужд народен ресурс за да видят отново влагалището на майка си, но учените от НАСА не са от тях. Те не знаят защо са и искат да им помогнем с парици, но все не усещат топлината на влагалището.
Ми ще изследват миличките очиларковци. Сперматозоида попита" "Де е тати?" Зубърчета сперамтозоиди от НАСА все майка си търсят и не знаят, кои са докато не я намерят някъде там. Де е тати и как работи Слънчицето? Защо ме създаде Великият Тати ... аз незнам, тъп ме е създал да не знам. Тия учените са Космическа сперма.
Майка си търсят, сираци ...
Слънцето не можете да го стигнете. Тия сондички работят на "други честоти" така да кажем. И докато някои дечица разглобяват играчката си за да видят "как работи", други си играят пълноценно с нея, припичат голите си дупета на плажа и си играят с играчката. Ако нещо работи не го пипай :) Учените едва ли ще създадат ново слънце, а явно им е мерак да копират принципа.
А ако Слънцето е патентовало своя принцип, както всички тук патентоват? И не им разреши на учените да откраднат неговият личен принцип на работа? Слънцето има патент. Копирането забранено ... идиоти.