Турската полиция разпръсна демонстранти в турската столица Анкара, използвайки водни струи и сълзотворен газ. Това съобщава вестник Hürriyet. Според информацията, до тези мерки полицията е прибегнала, след като на булевард „Дикмен“ са избухнали безредици.
Полицията се опитва да нормализира нещата в града. От време на време демонстрантите замерят стражите на реда с камъни. В резултат на мерките на полицията голяма част от демонстрантите са се разотишли.
По последна информация, полицията е задържала 23 души. Те са заподозрени в организиране на безредиците. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.