Нелегални имигранти в дома на министъра на вътрешната сигурност на САЩ

https://blitz.bg/svyat/nelegalni-imigranti-v-doma-na-ministara-na-vatreshnata-sigurnost-na-sasht_news26652.html Blitz.bg

Американският министър на вътрешна сигурност Майкъл Чертоф е ползвал труда на нелегални имигранти. “Вашингтон поуст” установи, че такива са били няколко работници във фирмата за почистване, която четири години е обслужвала дома на министъра в щата Мериленд.

По думите на собственика на фирмата Джеймс Рийд Сикрет сървис е проверявала документите на идващите в дома на министъра чистачи, но не е открила никакви нарушения, макар че, както се установило по-късно, някои от работниците са били в страната нелегално. Изключително важна област от дейността на Чертоф и неговото министерство е борбата с нелегалната миграция. “Министерството на вътрешната сигурност не може да въведе ред в самото него. Как може да въведе ред по границата”, казва Рийд. През октомври той беше уличен от Имиграционната и митническата полиция на САЩ (ICE) в наемане на нелегални имигранти и беше глобен с 22 800 долара. Бизнесменът е възмутен, че от него изискват това, което не е успяла да направи дори Сикрет сървис в дома на Чертоф – да различи фалшивите документи на работниците от истинските. Впрочем Рий призна, че е извършил грешки, но смята глобата за прекомерно висока, посочва ЛентаРу. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай