Нов икономичен стандарт за горивата в САЩ от 2011 г.

https://blitz.bg/svyat/nov-ikonomichen-standart-za-gorivata-v-sasht-ot-2011-g_news41801.html Blitz.bg

Американската администрация обяви обновените стандарти за ефективността на автомобилните горива в новите коли, които ще се прилагат от 2011 г. с цел намаляване на потреблението на петрол и на вредните емисии в атмосферата.

Новите стандарти ще увеличат ефективността на автомобилите, като средния разход на гориво ще падне до приблизително 8 литра на 100 километра, заявиха от американското транспортно министерство.
Тази промяна “ще спаси около 887 млн. галона гориво и ще намали вредните въглеродни емисии в атмосферата с 8,3 млн. тона” , заявиха министерството на транспорта на САЩ. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай