Новото чешко правителство встъпи в длъжност

https://blitz.bg/svyat/novoto-cheshko-pravitelstvo-vstapi-v-dlazhnost_news47646.html Blitz.bg

Официалното назначение на Ян Фишер на поста премиер на веменното чешко правителство се състоя днес в столицата на страната Прага.

Задачата на новото правителство, в което има 16 министри, е да управлява страната до провеждането на предстрочните парламентарни избори, насрочени за октомври тази година. 58-годишният Фишер ще трябва да поеме ръководството на чешкото председателство в Европейския съюз до 1 юли, когато мандатът преминава към Швеция. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай