Обама: Финансовият сектор ще бъде с по-малко участие в икономиката

https://blitz.bg/svyat/obama-finansoviyat-sektor-shte-bade-s-po-malko-uchastie-v-ikonomikata_news46919.html Blitz.bg

След края на икономическата криза на финансовия сектор на американската икономика значително ще бъде намален благодарение на нови правила, регулиращи рисковите сделки, заяви президентът на САЩ Барак Обама в интервю за “New York Times”.

Според Обама, някои финансисти ще трябва да променят обхвата си на дейност, като например се ангажират в инженеринга. “Това, което аз мисля ще се промени, е това, което бе отклонение, ситуация, в която корпоративните печалби във финансовия сектор бяха толкова сериозна част от общата ни доходност през последното десетилетие. Уолстрийт ще остане голяма и важна част от икономиката, както в 1970 или 1980 година, тя просто няма да е половината на нашата икономика. Ние не искаме випусник от колеж завършил с математически способности да стане търговец на деривати”, казва Обама. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай