Обама иска да реформира здравеопазването в САЩ до края на годината

https://blitz.bg/svyat/obama-iska-da-reformira-zdraveopazvaneto-v-sasht-do-kraya-na-godinata_news38461.html Blitz.bg

В действащата американска здравна система ще бъдат внесени редица промени още до края на 2009 г., обяви президентът на страната Барак Обама на среща със 120 специалисти в сферата на здравеопазването в САЩ.

Сред тях имаше лекари, застрахователи, законодатели и пациенти, с които държавният глава иска да проучи възможните пътища за намиране на насоки, в които може да се постигне съгласие. Икономическата криза в страната прави задачата още по-трудна, отбеляза Обама, който си постави цел за прокарване на мярка за цялостна реформа в здравеопазването до края на годината. /Ройтерс

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай