Новоизбраният президент на САЩ Барак Обама обяви намерението си да започне мандата си с изработване на план за изтегляне на американските военни части от Ирак.
“Едно от първите ми действия като президент, след като положа клетва, ще бъде да поканя ръководителите на Обединения комитет на нначалник-щабовете на американската армия и моя екип за национална сигурност”, за да бъде изработен план за отговорно съкращаване, заяви Обама в интервю за американската телевизия “Ен Би Си”. При това той подчерта, че изтеглянето на войските трябва да стане по такъв начин, че да бъдат запазени интересите на САЩ и Ирак. “Смятам да кажа на нашите ръководители от Обединения комитет на началник-щабовете – нека да го направим колкото се може по-бързо, за да запазим стабилността в Ирак и сигурността за американските войски”, добави Обама. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.