Обама номинира Ричардсън за търговски министър

https://blitz.bg/svyat/obama-nominira-richardsan-za-targovski-ministar_news25378.html Blitz.bg

Новоизбраният президент на САЩ Барак Обама ще обяви назначаването на губернатора на щата Ню Мексико Бил Ричардсън за министър на търговията, заяви високопоставен представител на демократическата партия, предаде Ройтерс.

Очаква се това да стане факт на пресконференция в Чикаго. Петото назначение в бъдещото правителство, на бившия посланик на САЩ в ООН и министър на енергетиката по време на президента Бил Клинтън, се отказа от собствените си амбиции за Белия дом. Като министър на търговията 61-годишният Ричардсън ще играе ключова роля в усилията за съживяване на изпадналата в криза американска икономика. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай