Обама обещава да не допуска смъртта на мирни жители в Афганистан

https://blitz.bg/svyat/obama-obeshtava-da-ne-dopuska-smartta-na-mirni-zhiteli-v-afganistan_news47331.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама обеща да направи всичко възможно, за да не допусне в бъдеще да загиват мирни жители на Афганистан.

Десетки афганистанци загинаха след погрешни действия на американски военнослужещи през последните няколко седмици, което влоши отношенията между двете държави. Вчера американският държавен секретар Хилъри Клинтън заяви, че “дълбоко съжалява” за смъртта на невинните хора. “Ще предприемем всички усилия за това”, каза Обама след крея на тристранните преговори с президентите на Пакистан и Афганистан. По думите му двамата му колеги “напълно си дават сметка за нивото на терористичната заплаха в своите държави” и са готови в сътрудничество със САЩ да се борят с международната терористична организация “Ал Кайда” и останалите екстремистки групировки. “По границите, където бунтовниците действат по-свободно, трябва да действаме заедно с подновено усещане за партньорство в обмяната разузнавателни данни, с координиране на усилията ни в стремежа да изолираме, връхлетим и ликвидираме общия ни враг”, каза Обама. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай