Обама покани за преговори лидери на Израел, Египет и Палестинската автономия

https://blitz.bg/svyat/obama-pokani-za-pregovori-lideri-na-izrael-egipet-i-palestinskata-avtonomiya_news45335.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама покани лидерите на Израел, Египет и Палестинската автономия на преговори във Вашингтон, предаде РИА Новости.


Това съобщи на брифинг говорителят на Белия дом Робърт Гибс. Както се очаква лидерите на трите страни ще посетят САЩ до месец юни. “С всеки от тях президентът ще обсъди способи, с помощта на които САЩ могат да засилят и задълбочат сътрудничеството ни с тях, както и стъпките, които трябва да бъдат предприети за постигането на мир между Израел и палестинците, и Израел и другите арабски държави”, каза Гибс. Датите на посещенията на израелския премиер Бенямин Нетаняху, египетския президент Хосне Мубарак и палестинския президент Махмуд Абас ще бъдат уточнени допълнително. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай