Обама помоли ЕС да приеме затворниците от Гуантанамо

https://blitz.bg/svyat/obama-pomoli-es-da-prieme-zatvornicite-ot-guantanamo_news43004.html Blitz.bg

Американският президент Барак обама призова Европейския съюз да приеме някои от затворниците от американската военна база Гуантанамо и по този начин да му помогне да изпълни предизборното си обещание да закрие затвора през януари догодина.

Става дума за съдбата на около 245 души, които могат да се върнат в ЕС, “ако го искат”, заяви Обама. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай