Обама: САЩ ще останат световен лидер, но трябва да чуват и другите

https://blitz.bg/svyat/obama-sasht-shte-ostanat-svetoven-lider-no-tryabva-da-chuvat-i-drugite_news42664.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама е убеден, че САЩ ще останат световен лидер, но трябва да се вслушват и в мнението на другите държави.

“Не съм съгласен, че Америка не може да бъде световен лидер ... Ние вече виждаме възстановяването на позициите на САЩ в света”, каза Обама на пресконференцията след края на срещата на Г-20 в Лондон, коментирайки забележка, че при администрацията на предишния президент Джордж Буш страната е загубила своите позиции в света. Според Обама много е важно САЩ да не диктуват решенията си на останалите държави, а да установяват с тях приятелски взаимоотношения, и той би искал да провежда точно такава политика. Тя би стабилизирала лидерството на САЩ, убеден е Обама. “Пристигнах тук с намерението не само да слушам и да проучвам, но и да осигурявам американското лидерство”, отбеляза президентът на САЩ. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай