Обама се срещна с Папа Бенедикт XVI

https://blitz.bg/svyat/obama-se-sreshtna-s-papa-benedikt-xvi_news55985.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама се срещна с Папа Бенедикт XVI и разговаря с него по въпросите за биоетиката, проблема с абортите и клетъчните изследвания, предаде АФП.

Първият чернокож американски президент е общал на главата на Римокатолическата църква лично да способства за намаляване на броя на абортите в САЩ. Шефа на службата по печата на Ватикана Федерико Ломбарди обяви, че Бенедикт XVI е останал доволен от срещата си с Обама и проведените с него разговори.

Папата е поднесъл на Обама екземпляр от енцикликата си, както и "подарък с намек" - книга за биотиката, като е казал, "че това може да допринесе за по-доброто разбиране на позицията на Римокатолическата църква".

Според заместник-помощника на президента на САЩ по националната сигурност Денис Макдона се е състояла и среща на Обама с държавния секретар на светия престол Тарчизио Бертоне. "Те говориха за папската енциклика, за ситуацията в Близкия изток, Куба и Хондурас", отбеляза Макдона.

След посещението си във Ватикана Обама потегли към Гана, където ще завърши обиколката си, започнала в началото на седмицата с Русия и преминала през срещата на Г-8 в Италия и разговорите с папа Бенедикт ХVІ във Ватикана. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай