Обама: Срещата на Г-20 е повратна точка

https://blitz.bg/svyat/obama-sreshtata-na-g-20-e-povratna-tochka_news42648.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама заяви, че срещата на върха на държавите от Г-20 в Лондон е била доста резултатна и представлява повратен момент с приемането на пакет от безпрецедентни съвместни действия, договорени на форума.

"Приключихме една много продуктивна среща на високо равнище, която ще представлява, мисля, повратна точка впо пътя към икономическо възстановяване", посочи Обама на пресконференция след края на срещата. Във време, когато икономиките са свързани по-тясно от когато и да било, целият свят е засегнат от унищожителна рецесия, каза американският президент. Днес световните лидери отговориха с безпрецедентно единодушие за всеобхватни и координирани действия, изтъкна Обама. "Днес научихме уроците на историята. След седмици на откровени преговори постигнахме споразумение за серия от безпрецедентни мерки за възстановяване на доверието и за избягване в бъдеще на кризи, подобни на сегашната", подчерта Обама. По отношение на най-бедните държави той добави, че САЩ ще удвоят помощите в храни на стойност над 1 милиард долара, най-вече под формата на помощи за развитие на селското стопанство в тези държави. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай