Обвиниха Благоевич в корупция

https://blitz.bg/svyat/obviniha-blagoevich-v-korupciya_news42685.html Blitz.bg

Американски прокурори официално предявиха обвинения в корупция на бившия губернатор на Илинойс Род Благоевич.

Губернаторът е обвинен в редица престъпления, включително в опита да “продаде” освободеното от президента Барак Обама място в сената на страната. Благоевич бе арестуван в края на миналата година, а през януари бе свален от губернаторския пост за злоупотреба със слъжебно положение. Той бе първият губернатор за повече от 20 години, отстранен от власт чрез импийчмънт. В момента той е в отпуска във Флорида заедно със семейството си и продължава да отрича всички обвинения. Освен продажбата на сенаторското място той е обвинен в рекет, заговор и заблуда на правосъдието. По думите на прокурорите 52-годишният представител на Демократическата партия “се е занимавал с широкомащабни операции с цел да лиши гражданите на Илинойс от законните им избраници”. Федерално жури съдебни заседатели също обвини Благоевич, двамата му бивши заместници и двама бизнесмени, замесени в случая. Благоевич бе арестуван на 9 декември 2008 г. по обвинение в опит за присвояване на средства, събрани от предизборна кампания, а в замяна на това щял да вземе решение, на което имал право като губернатор. По думите на следователи Благоевичи се е опитал да използва обществени средства, за да убеди управата на компанията “Трибюн” да уволни членове на редколегията на вестник “Чикаго Трибюн”, написали критични статии срещу него. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай