Невероятен хаос от чувства преживя семейна двойка в Парагвай след раждането на първото им дете, предаде ДПА.
След като бебето било обявено за мъртво след раждането си, то било поставено в малък ковчег. Малко по-късно, когато то било занесено в дома на родителите си и бащата установил, че синът му е жив. „Когато отворих капака, за да видя мъртвото тяло на бебето, забелязах, че синът ми диша”, казва бащата Хосе Алваренга. „Започнах да плача”, допълва той.
В крайна сметка Алваренга отново занесъл сина си в клиниката в столицата Асунсион, където състоянието на бебето било стабилизирано. „Това е един наистина необикновен случай”, заявява шефът на детското отделение в клиниката Ернесто Уебър. Били направени допълнителни прегледи на бебето, тъй като лекарят, който го преглеждал преди това е допуснал огромна грешка, след като не е проверил всички животоподържащи функции на детето и го е обявил за мъртво. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.