ОПЕК може да свика нова среща за намаляване на квотите

https://blitz.bg/svyat/opek-mozhe-da-svika-nova-sreshta-za-namalyavane-na-kvotite_news28110.html Blitz.bg

Държавите-членки на ОПЕК може да проведат нова среща на 19 януари в Кувейт, за да обсъдят въпроса за още по-сериозно намаляване на квотите за добив на петрол, съобщи президентът на организацията Шакиб Халил, цитиран от агенция “Блуумбърг”.

ОПЕК ще продължи съкращенията защото “засега не виждаме дъното от гледна точка на намаляване на търсенето”, посочи Халил. “Ще продължим да намаляваме предлагането, докато не бъде постигнат баланс”, добави той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай