ОПЕК намали добива на нефт с 2 млн. барела на ден

https://blitz.bg/svyat/opek-namali-dobiva-na-neft-s-2-mln-barela-na-den_news27488.html Blitz.bg

Организацията на страните – износителки на петрол /ОПЕК/ реши да намали добива на нефт с 2 милиона барела на денонощие. Това съобщи министърът на петрола на Саудитска Арабия Али ибн Ибрахим ан Нуейми.

Намаляването с 2 милиона барела е най-голямото в историята на ОПЕК. През април 1999 г. картелът намали производството на петрол с над 1,7 милиона барела, посочва ИТАР-ТАСС. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай