Опозицията освобождава летището в Банкок

https://blitz.bg/svyat/opoziciyata-osvobozhdava-letishteto-v-bankok_news25276.html Blitz.bg

Антиправителствените демонстранти решиха да деблокират международното летище “Суванапум” в Банкок, съобщи АФП, като се позова на един от лидерите на протестиращите.

По думите му от този момент опозиционерите разрешават летището да бъде използвано както от пътнически, така и от карго самолети. Крачката на протестиращите е свързана с решението на Конституционния съд на Тайланд от днес за разпускане на управляващата партия и забраната за премиера Сончат Вонгсават пет години да се занимава с политика. Преди това привържениците на опозицията поискаха оставката на премиера, припомня ЛентаРу. Те блокираха работата на летище “Суванапум” в Банкок на 26 ноември. На 27 ноември завзеха още едно летище - “Дон Муанг”. В резултат на действията на протестиращите 350 000 души до момента не могат да напуснат Тайланд. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай