Унгарският министър-председател Виктор Орбан призова председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен да подаде оставка.
„Време е да си тръгнете“, написа Орбан в социалната мрежа X, придружавайки публикацията си с портрет на фон дер Лайен.
Орбан отдавна е един от най-острите критици на настоящото ръководство на Европейския съюз, особено по теми като миграционната политика, конфликта в Украйна, санкциите срещу Русия, както и икономическите отношения на ЕС с Китай и САЩ.
Междувременно, вотът на недоверие към председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, свързан с обвинения в корупция при обществените поръчки на ваксини срещу Ковид-19, ще бъде гласуван на 10 юли в Страсбург.