Осем миньори загинаха след взрив

https://blitz.bg/svyat/osem-minyori-zaginaha-sled-vzriv_news58287.html Blitz.bg

Най-малко осем са загиналите миньори, а още петима са ранени след екплозия на метан в мина, част от един от най-големите каменовъглени басейни в света Донбас в Украйна, предаде Ройтерс.

Инцидентът се е случил в неделя следобед в мина "Киров", близо до украинския град Донецк. В момента на взрива 141 души се намирали под земята.

Експлозиите в тази част на каменовъгления басейн Донбас са доста чести и почти винаги причина за взривовете е натрупване на метан. Освен това мините са остарели и нерентабилни, въпреки опитите на властите да подобрят нивото на безопасността. 

През последните години бяха затворени над 20 мини. Черната статистика сочи, че на 1 млн. тона добити въглища загиват трима миньори. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай