Осем убити след безразборна стрелба в Мексико

https://blitz.bg/svyat/osem-ubiti-sled-bezrazborna-strelba-v-meksiko_news58712.html Blitz.bg

Осем души загинаха след като мъже откриха огън по тълпа, събрала се на оживена улица в Наволато в Мексико, съобщава BBC, цитирайки местната полиция.

Стрелците заели позиция за стрелба на булевард в Наволато, щата Синалоа - място, където се събират младежи.
Местните медии съобщават, че повечето жертви са на възраст между 15 и 20 години.

Щатът Синалоа, който се намира на северното крайбрежие на Тихия океан е известен с това, че е пресечена точка на трафика на дрога и укрепление на гангстерски групировки, припомня BBC. 

Представител на щата Мартин Роблес заяви, че мъжете стреляли в тълпата с пушка AK-47 rifles в събота вечерта.

Той добави, че мотивът за стрелбата все още е неизвестен.

Засега се знае, че има трима ранени. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай