Още четири банки фалираха в САЩ

https://blitz.bg/svyat/oshte-chetiri-banki-faliraha-v-sasht_news45992.html Blitz.bg

Още четири банки в САЩ бяха затворени от Федералната корпорация за депозитно застраховане (FDIC), предаде Ройтерс.

 Ще има увеличение в броя на банковите банкрути през тази година, каза говорителят на FDIC Андрю Грей. Той отказа да направи оценка колко още банки е възможно да фалират.
Фалиралите банки са First Bank of Beverly Hills, Калифорния, която разполага с около $1.5 млрд. активи и $1 млрд. депозити. First Bank of Idaho има около $488,9 млн. активи и депозити на стойност $374 млн. Michigan Heritage Bank (около 184,6 млн. долара активи и 151,7 млн. долара депозити) и American Southern Bank, Джорджия (112,3 млн. долара общи активи и 104,3 млн. долара депозити).
От началото на 2009 г. са закрити 29 банки в страната спрямо 25 за цялата 2008 г. и три през 2007 г.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай