Президентът на Мавритания Сиди Мохамед улд Шейх Абдалахи, който бе свален с преврат през август тази година, бе освободен, съобщиха източници от местните органи на реда.
Съпроводен от военнослужещи, бившият държавен глава бе закаран в столицата Наукшот от град Лемден, където превратаджиите го държаха под домашен арест. "В момента той е у дома си в Нуакшот и от този момент е свободен да отиде където поиска", съобщиха източниците. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.