Освобождават "Фаина" до 2 седмици

https://blitz.bg/svyat/osvobozhdavat-faina-do-2-sedmici_news26718.html Blitz.bg

Освобождаването на украинския кораб "Фаина" с оръжие на борда може да се очаква през следващите 2 седмици, съобщи главният редактор на интернет-изданието "Морской Бюллетень - Совфрахт" Михаил Войтенко.

"Всички основни моменти са изгладени по принцип, договарят се последните подробности", подчерта Войтенко. "За скорошното освобождаване на "Фаина" вече бе споменато. Това обаче не стана и е свързано с вътрешните усложнения в това доста объркано явление, наречено сомалийско пиратство. В случая с украинския кораб е включена почти пълна палитра от желаещи част от откупа - от старейшините и властите до евентуално групировката "Ал Шабааб", която контролира вече значителна част от южните сомалийски територии, включително местността, където действа групировката, която отвлече "Фаина". Освен това много е трудно да се постигне споразумение за начина на доставка на парите, защото всяка заинтересована страна предлага онзи вариант, който я устройва най-много", коментира ситуацията Войтенко. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай