От 1 май хомосексуалистите в Швеция могат да се женят. Преди месец парламентът в Стокхолм гласува с мнозинство наредба, че хомосексуалните двойки в Швеция имат право на брак, съобщава АВС.
От 1997 г. двойките от един и същи пол имаха право да регистрират официално съжителството си, а през 2003 г. бе решено, че може да живеят на еднакви начала с хетеросексуалните двойки. Но до момента не им се разрешаваше да сключват брак.
С новата наредбa вече регистрираните хомосексуални двойки имат възможност да регистрират брака си и със задна дата. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.