Откраднаха 500 кг. злато от златарска фирма в Италия

https://blitz.bg/svyat/otkradnaha-500-kg-zlato-ot-zlatarska-firma-v-italiya_news44439.html Blitz.bg

Удар за 10 милиона евро беше извършен срещу златарска фирма във Валенца, до северния град Алесандрия. Според италианските медии четирима маскирани мъже, единият от които въоръжен, завързали шефа на фирмата за производство на благородни метали Пиерджузепе Понцано и запушили устата му. След това изпразнили сейфовете, в които имало 500 кг. злато на стойност 10 милиона евро.

Ударът бил осъществен рано сутринта, когато шефът по традиция приготвял работата за служителите във фирмата. Неочаквано обаче срещу него изникнала бандата от четиримата, която влязла през страничен прозорец.
Бандата натоварила скъпоценната стока от кюлчета обработено и полуобработено злато в конопени чували и избягала с кола, паркирана недалече. Шефът на фирмата бил освободен два часа по-късно, след идването на работа на персонала. Според следователите крадците са италианци и са професионалисти от занаята./Pronto Sofia
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай