Откриха меламин в млечна напитка в Словакия

https://blitz.bg/svyat/otkriha-melamin-v-mlechna-napitka-v-slovakiya_news17036.html Blitz.bg

Наднормено количество меламин - химическото вещество в центъра на скандала със сухо мляко в Китай, беше открито в китайска млечна напитка в Словакия. Потвърдено е наличието на 14,4 милиграма меламин на килограм при разрешени 2,5 милиграма на кг, обявиха властите в Словакия.

Всичките 27 бутилки с напитката, открити в Братислава, са унищожени незабавно. Словакия наложи контрол над китайските хранителни продукти и особено млечни произведения, след като 53 000 деца се разболяха в Китай след консумация на мляко, заразено с токсичния химикал. Китайски млечен шейк, произведен от мляко, заразено с меламин, е било внесено и продавано нелегално и в Австрия, съобщи министерството на здравеопазването във Виена. /БЛИЦ

 


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай