В чилийската столица Сантяго бе открит музей в памет на диктатора Аугусто Пиночет, съобщи представител на роднините му, които са и създатели на музея.
Експозицията представя мундирите и наградите на генерала, както и други положителни свидетелства за живота и управлението му. “Щастлива съм, че успяхме да открием музея. Това бе нужно, за да върнем едно по-справедливо отношение към генерала, към всичко онова, което той направи заради Чили”, заяви вдовицата на диктатора Лусия Ириарте. Пиночет дойде на власт с военен преврат, отнел живота на тогавашния президент на страната Салвадор Алиенде. Диктаторът се прослави с твърдо управление и икономически успехи, но бе обвиняван за смъртта и изчезването на над 30 000 души. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.