Откриха първото метро във Варшава

https://blitz.bg/svyat/otkriha-parvoto-metro-vav-varshava_news20135.html Blitz.bg

В столицата на Полша Варшава след 25 години от началото на строителството беше пусната в експлоатация първата линия на метрото, предаде АП.

Линията е с дължина 20 км., пресича града в посока север-юг и разполага с 23 спирки. Строежът на метрото започва през 1983г. по времето на комунизма, но върви изключително бавно заради недостиг на оборудване. Градските власти имат планове да бъде построена втора линия, но не се споменава в какви срокове. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай