Откриха телата на убити от талибаните пътници на два автобуса

https://blitz.bg/svyat/otkriha-telata-na-ubiti-ot-talibanite-patnici-na-dva-avtobusa_news19238.html Blitz.bg

Талибаните са убили най-малко 27 пътници в два автобуса в афганистанската провинция Кандахар.

Представител на талибаните от своя страна заяви, че убитите са войници от редовната армия на страната. Според официални афганистански представители жертвите на нападението са цивилни. Инцидентът е станал в четвъртък, но телата на загиналите, разхвърляни на широк периметър, са били открити едва днес. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай