Фронтменът на U2 Боно може да бъде лишен от почетното си гражданство на Босна, което получи преди повече от 10 години.
Лидерът на легендарната ирландска група получи почетен паспорт от покойния босненски президент Алия Изетбегович през 1997 г.
Това се случи по време на концерт на U2 в Сараево, а признанието към Боно бе за неговата работа за страната по време на войната.
Въпреки това сегашното босненско правителство твърди, че законите на страната не позволяват да се предоставя почетно гражданство.
Според босненските медии спорът се зародил, след като неотдавна Боно заяви на концерта на U2 в Загреб, че босненският му паспорт е едно от най-скъпоценните му притежания. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.