Ози Озбърн съди китариста Тони Айоми

https://blitz.bg/svyat/ozi-ozbarn-sadi-kitarista-toni-ayomi_news51154.html Blitz.bg

Легендарният вокалист на Black Sabbath Ози Озбърн е завел съдебен иск срещу бившия китарист на същата тази група Тони Айоми.

Според Ози, Айоми незаконно си е присвоил едноличната собственост над името на групата в американската патентна служба, отговаряща и за запазените марки. Сега Озбърн иска от Тони Айоми 50% от правата над името, както и част от облагите, които то носи.
 
Освен това Ози твърди, че благодарение на неговия глас Black Sabbath пожъна толкова много успехи в световен мащаб и, че групата само е загубила при неговото напускане през 1980 година. /БЛИЦ 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай