Пакистан предлага на САЩ споразумение за атомно сътрудничество в гражданскат област

https://blitz.bg/svyat/pakistan-predlaga-na-sasht-sporazumenie-za-atomno-satrudnichestvo-v-grazhdanskat-oblast_news16804.html Blitz.bg

Пакистанският премиер Юсуф Реза Гилани призова днес САЩ да сключи с Исламабад атомно споразумение, аналогично на американско-индийското, което бе одобрено вчера от американските конгресмени.

"Не желаем дискриминация. Пакистан полага усилия в областта на атомните технологии за граждански цели и САЩ ще трябва да се съобразят с нас", заяви Гилани на пресконференция в пакистанския град Мултан. Вчера американският сенат гласува за премахването на последните прегради в ядреното сътрудничество между Вашингтон и Делхи. Преди това мерките бяха одобрени и от камарата на представителите в американския конгрес. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай