Папата събра милион вярващи на проповед в Ангола

https://blitz.bg/svyat/papata-sabra-milion-vyarvashti-na-propoved-v-angola_news40961.html Blitz.bg

Около 1 млн. души присъстваха на литургия, отслужена от папа Бенедикт ХVІ в околностите на анголската столица Луанда.

Броят на вярващите надхвърли очакванията два пъти. Богослужението бе извършено под открито небе на брега на Атлантическия океан и е последното голямо мероприятие в седемдневната африканска обиколка на папата. Бенедикт ХVІ проповядва от специално инсталирана стоманена платформа, украсена с розови ленти. Освен обикновените вярващи на литургията присъстваха епископи от южноафрикански държави. Около 55% от 16-милионното население на Ангола са католици. Местните власти взеха извънредни мерки за сигурност, но няколко човека бяха изнесени на носилка, след като получиха слънчев удар. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай