Първанов разговаря с Обама и Сапатеро за отвлечения кораб с български моряци

https://blitz.bg/svyat/parvanov-razgovarya-s-obama-i-sapatero-za-otvlecheniya-korab-s-balgarski-moryaci_news43185.html Blitz.bg

Президентът Георги Първанов разговаря в Истанбул с американския президент Барак Обама и с испанския премиер Хосе Луис Родригес Сапатеро.

Темата на разговорите е отвлеченият кораб "Маласпина касъл", чийто екипаж е съставен основно от български моряци. Обама и Сапатеро са изразили пълна готовност за оказване на съдействие по случая, като са се разпоредили за извършване на съответните проверки и са дали разпореждания в тази връзка на компетентните органи. В рамките на операциите на ЕС и НАТО за противодействие на пиратството в сомалийски води са предприети мерки за издирване и освобождаване на кораба. /БНР

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай