Първият извън Мексико случай на смърт на човек от свински грип е регистриран в американския щат Тексас.
Починало е 2-годишно дете. Това съобщи Ройтерс, като се позова на представители на американските власти.
Според данните, огласени от Световната здравна организация, в САЩ са регистрирани най-големия брой болни от свински грип – 64 души. Това е почти 2,5 пъти повече от аналогичния показател в Мексико, смятано за предполагаемо огнище на епидемията, пише РИА “Новости”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.