Пътникът на Ryanair, частично засмукан от счупен прозорец, обвинява екипажа в бездействие

Любиша Карович и съпругата му Светлана твърдят, че служителите на авиокомпанията не са помогнали, докато той е бил в опасност

https://blitz.bg/svyat/patnikat-na-ryanair-chastichno-zasmukan-ot-schupen-prozorec-obvinyava-ekipazha-v-bezdeystvie_news1164116.html Blitz.bg

Любиша Карович, който оцеля след като бе частично засмукан от счупен прозорец по време на полет на Ryanair, и съпругата му Светлана отправиха остри обвинения към екипажа на авиокомпанията в интервю за „Дейли мейл“. По думите им, служителите на борда са останали закопчани по седалките си, изглеждайки „дори по-уплашени от самите пътници“, и не са направили нищо, за да помогнат, докато на кабината е царяла пълна паника. Семейството вече е наело адвокат и подготвя иск за обезщетение.

Светлана разказва, че в критичния момент на помощ на мъжа ѝ се притекла единствено друга пътничка. Заедно двете жени успели да издърпат Любиша обратно в кабината. Драмата продължила близо две минути, през които той губил съзнание три пъти. Самият Карович споделя, че няма никакъв спомен от случилото се извън борда.

Ryanair посочи външен обект като възможна причина за инцидента със засмукването през прозореца

Семейството изразява дълбоко разочарование и от реакцията на авиокомпанията след инцидента. Единственият контакт от страна на Ryanair били автоматизирани имейли с въпрос дали желаят нов полет. „Никой не ми се обади лично, за да покаже поне малко загриженост. Отвратително е“, споделя Карович.

Двойката вече е наела гръцкия адвокат Василис Циарас и подготвя сериозен иск за обезщетение. Според защитника екипажът се е погрижил първо за собствения си живот, оставяйки пътник на прага на опасност.

Случаят се разследва от Националния съвет за безопасност на транспорта на САЩ, като експертите вече извършват оглед на самолета. Очаква се официалният доклад да бъде готов до месец.

 

Коментирай
2 Коментара
SPQR
преди 19 минути

Най-важен е животът на пилотите

Откажи
Crew
преди 9 минути

Закопчани до предлагане на парфюмите .

Откажи