Печалбата на “IBM” падна с 1% до 2,3 млрд.

https://blitz.bg/svyat/pechalbata-na-ibm-padna-s-1-do-23-mlrd_news45156.html Blitz.bg

Печалбата на компютърния гигант “IBM” намаля през първото тримесечие на годината спрямо същия период на 2008 г. с 1% до 2,3 млрд. долара, се посочва в изявление на компанията.

Сумата на печалбата от акция обаче се увеличи от 1,64 долара до 1,70 долара заради намаляването на броя на ценните книжа. Анализатори бяха прогнозирали печалба от 1,67 долара на акция. Приходите на компанията за периода спаднаха с 11% от 24,5 млрд. долара до 21,71 млрд. долара. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай