Пенсионерите в САЩ губят най-малко 5 млрд. долара заради кризата

https://blitz.bg/svyat/pensionerite-v-sasht-gubyat-nay-malko-5-mlrd-dolara-zaradi-krizata_news20034.html Blitz.bg

Федералната пенсионна служба на САЩ, която инвестира средствата на 44 млн. американски пенсионери в акции, е загубила 5 млрд. долара заради борсовия спад, призна председателят на агенцията.

Загубите са изчислени до края на финансовата година, 30 септември, и подлежат на допълнителна корекция. Агенцията е изгубила общо 6-7% от капиталите си. Същевременно експерти са убедени, че тя е в състояние да изплаща пенсиите в пълния им обем. /АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай