Ужасен инцидент разтърси руската република Татарстан, където петгодишно дете хвърли новородено бебе от прозорец на четвъртия етаж. Бебето, едва на 21 дни, е загинало на място, съобщават руските власти, цитирани от БТВ.
Трагедия без свидетели
По предварителни данни майката е оставила децата си сами вкъщи, докато съпругът ѝ е бил на работа. Малко след това минувачи чули писъци от прозореца и открили безжизненото тяло на новороденото на земята пред блока.
Лекарите, пристигнали на място, само констатирали смъртта на бебето, паднало от височина около 12 метра.
Ревност и небрежност
Разследващите смятат, че ревност може да е причината за трагедията.
„Момичето се разстроило, че в апартамента има друго дете, и от ревност е хвърлило бебето през прозореца“, се посочва в доклад, цитиран от местни медии и RTL.
Майката на двете деца е арестувана по обвинения в небрежност и е изправена пред възможна ефективна присъда. Според доклада тя е напуснала дома, за да посети своя приятелка, оставяйки децата без надзор.
Реакция на властите
Органите на реда проверяват и други възможни версии на случилото се.
„Поведението на родителите, които са оставили децата сами, се разследва, но се разглеждат и други сценарии“, уточняват следователите.
Представители на властите призоваха родителите да бъдат изключително внимателни:
„Призоваваме всички родители да бъдат бдителни и никога да не оставят малки деца сами.“
Трагедията предизвика силен обществен отзвук в Русия и постави отново въпроса за родителската отговорност и контрола върху малолетните.