Петгодишно дете хвърли новородено през прозореца - бебето загина

Трагедия в Татарстан: петгодишно момиче изхвърли през прозореца 21-дневното си братче. Разследва се ревност и небрежност от страна на майката.

https://blitz.bg/svyat/petgodishno-dete-hvarli-novorodeno-prez-prozoreca-bebeto-zagina_news1114955.html Blitz.bg

Ужасен инцидент разтърси руската република Татарстан, където петгодишно дете хвърли новородено бебе от прозорец на четвъртия етаж. Бебето, едва на 21 дни, е загинало на място, съобщават руските власти, цитирани от БТВ.

Трагедия без свидетели

По предварителни данни майката е оставила децата си сами вкъщи, докато съпругът ѝ е бил на работа. Малко след това минувачи чули писъци от прозореца и открили безжизненото тяло на новороденото на земята пред блока.

Лекарите, пристигнали на място, само констатирали смъртта на бебето, паднало от височина около 12 метра.

Ревност и небрежност

Разследващите смятат, че ревност може да е причината за трагедията.
„Момичето се разстроило, че в апартамента има друго дете, и от ревност е хвърлило бебето през прозореца“, се посочва в доклад, цитиран от местни медии и RTL.

Майката на двете деца е арестувана по обвинения в небрежност и е изправена пред възможна ефективна присъда. Според доклада тя е напуснала дома, за да посети своя приятелка, оставяйки децата без надзор.

Ужасяващ инцидент в наше село: бебе е със счупен череп

Реакция на властите

Органите на реда проверяват и други възможни версии на случилото се.
„Поведението на родителите, които са оставили децата сами, се разследва, но се разглеждат и други сценарии“, уточняват следователите.

Представители на властите призоваха родителите да бъдат изключително внимателни:
„Призоваваме всички родители да бъдат бдителни и никога да не оставят малки деца сами.“

Трагедията предизвика силен обществен отзвук в Русия и постави отново въпроса за родителската отговорност и контрола върху малолетните.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай