Органите на реда арестуваха петима души в гръцката столица Атина, между които и двама чужденци, за оскверняване на държавното знаме, съобщиха от местната полиция.
Трима гърци на 30, 27 и 23 години, 21-годишен сириец и 16-годишен албанец, подпалили гръцкото знаме на кръстовище в града, са били задържани. По-рано вчера бяха арестувани трима души за хвърляне на бутилки със запалителна смес по полицаите. Продължават спорадични сблъсъци между полицията и участници в безредиците, продължаващи от 6 декември, когато 15-годишно момче почина от полицейски куршум. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.