Петима граждани на австрийската столица Виена са изпаднали в безсъзнание, след като са консумирали напитки в местен бар. По информация на полицията в питиетата им е била сипана отрова, съобщава местната информационна агенция АПА.
Всичките пет души са закарани в болница с опасност за живота. “Всички те са консумирали напитките си, без да предполагат за сипаната в тях отрова”, заяви полицейски служител. Жертвите са трима мъже и две жени на възраст от 20 до 30 години. Засега от полицията не искат да издават самоличността им.
Все още не е ясно и каква е била отровата, сипана в чашите им. Отравянето се е случило, докато 40-50 души са били на парти в същия бар, съобщиха от полицията. Междувременно полицията арестува заподозрян в извършване на престъплението. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.