Петролен разлив в Черно море

Според компанията, около 30 кубически метра петрол са попаднали в морето

https://blitz.bg/svyat/petrolen-razliv-v-cherno-more_news1103910.html Blitz.bg

Около 30 кубически метра петрол попаднаха в Черно море при разлив край руския град Новоросийск, предава БТА, позовавайки се на данни на Каспийския тръбопроводен консорциум (КТК) и Федерална служба за надзор на природните ресурси („Росприроднадзор“).

„Сутринта на 29 август, по време на товарни дейности на устройство за дистанционно акостиране №2 на (дъщерното дружество на КТК – бел.ред.) КТК-Р, е възникнал теч поради разкъсване на морската връзка на плаващия маркуч.

Според компанията, около 30 кубически метра петрол са попаднали в морето“, се казва в съобщението.

(Устройството за дистанционно акостиране е точкова шамандура, позволяваща товаренето на танкери на значително разстояние от брега, включително при неблагоприятни метеорологични условия – бел. ред.)

Разливът в Черно море край Новоросийск е бил своевременно локализиран, като няма заплаха от разпространението му.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай